2009-11-20

Co w ubezpieczeniach?

       Co przed nami?
       Po pierwsze w dalszym ciągu polska branża ubezpieczeń pozostanie rynkiem pośrednika, tzn. większość transakcji zawierana będzie poprzez agentów. Bez wątpienia rynek ten ulega ciągłemu rozwojowi i rośnie jego znaczenie. Powoli, jednak skutecznie, rozrastać się będą sieci wyłączne, które generują jakościowo lepsze polisy niż wielopoziomowe struktury agencyjne.

 

 

 

2009-11-18

Rynek ubezpieczeń rolnych w Polsce

        Uczestnicy spotkania, przedstawiciele trzech zakładów ubezpieczeń, które sprzedają ubezpieczenia rolne z dopłatą z budżetu państwa debatowali na temat potencjału i problemach tego segmentu rynku w Polsce. Wspólnie deklarowali, iż optymalnym rozwiązaniem byłaby powszechność ubezpieczeń rolnych a nie ich obowiązek. - Ubezpieczenia rolne to branża, która się rozwija. Bardzo ważne jest stworzenie systemu, w którym składki nie będą ani wysokie ani niskie – mówi Piotr Narloch, Prezes Zarządu Grupy Concordia. rnW spotkaniu wziął udział również dr Rainer Langner, President of AIAG, który przedstawił prezentację na temat założeń europejskich systemów wspierania ubezpieczeń rolnych.
 

 

2009-11-04

Grupa Concordia w rankingu Gazety Finansowej

       Wśród instytucji finansowych Concordia Capital S.A. znalazła się na 4. miejscu, a towarzystwo majątkowe Concordia Polska TUW uzyskała 10. miejsce! 

       W zestawieniu największych firm ubezpieczeniowych towarzystwo majątkowe uplasowało się również na 10.miejsc a spółka życiowa na 9. Najważniejszym kryterium były wyniki po I półroczu 2009 oraz porównanie wyników półrocza 2009 z 2008. 

        

 

2 3 4