2018-11-29

Generali finalizuje przejęcie spółek Concordia

  • Rozszerzenie portfolio produktów Generali Polska poprzez wejście na rynek ubezpieczeń upraw rolnych
  • Wzmocnienie obecności w zachodniej Polsce i możliwość dotarcia do klientów poprzez nowy kanał sprzedaży, a mianowicie banki spółdzielcze

 

 

 

2018-11-27

Rozmowa z Andrzejem Jancem – Dyrektorem Biura Ubezpieczeń Rolnych

Macie Państwo kontakt z wieloma rolnikami, u których występują szkody związane z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jak duże są to szkody i jak często występują w naszym kraju?
Według naszych danych, najczęstszym ryzykiem jest gradobicie, które występuje lokalnie, tj. na terenie dwóch – trzech wiosek, ewentualnie danego powiatu. Znacznie bardziej dotkliwym w skutkach jest jednak ryzyko ujemnych skutków przezimowania, które z kolei ma charakter regionalny. 

 

2018-11-13

Ile już straciłeś przez niekorzystne zjawiska pogodowe?

Zmiany w klimacie są już faktem. I nie jest tu mowa tylko o globalnym ociepleniu. W naszym kraju zmienia się charakterystyka pór roku, przez co występuję więcej i bardziej gwałtownych niekorzystnych zjawisk pogodowych. A to z kolei przekłada się na większe straty w gospodarstwach rolnych. Dlatego też trzeba powoli zacząć się do nowej sytuacji przyzwyczajać i... odpowiednio przygotowywać z sezonu na sezon, aby szkody te były jak najmniejsze.

 

 

 

2 3 4