Aktualności

 


2018-03-19

Concordia Ubezpieczenia otwiera wiosenny sezon ubezpieczania upraw rolnych

19 marca br. Concordia Ubezpieczenia otwiera wiosenny sezon ubezpieczania upraw rolnych, w którym będzie można wykupić ochronę od ryzyka gradu lub w ramach pakietów ryzyk. W zależności od rodzaju roślin, możliwe będzie również skorzystanie z ubezpieczenia na wypadek wystąpienia przymrozków wiosennych, huraganu oraz deszczu nawalnego. W przypadku owoców i warzyw Concordia oferować będzie ubezpieczenie od gradu, obejmującego szkody ilościowe i jakościowe.

 

 

 

2018-03-14

Rozmowa z aktuariuszami Concordii

Matematyka nie należy do najprostszych dziedzin. 12 marca br. świętowaliśmy Dzień Matematyki. W jakich zawodach można wykorzystać tę dziedzinę? W kontekście ubezpieczeń nie sposób nie wymienić obszaru aktuariatu. Z tej okazji przeprowadziliśmy rozmowę z koleżankami i kolegami z Biura Aktuariatu Finansowego i Produktowego Concordii.

 

 

2018-03-13

Wzrost zachorowań na nowotwory o 45% - jak się chronić przed chorobą?

Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu NIK, skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej, czego przyczyną jest m.in. mała liczba wykonywanych badań profilaktycznych. Z powodu nowotworów złośliwych co roku umiera w Polsce ponad 90 tys. osób – tylko w latach 1999 – 2015 liczba zachorowań wzrosła o 45 proc.