Karta ICE do każdej polisy

Często o uratowaniu życia lub zdrowia ofiary wypadku decydują minuty. Wiedza o grupie krwi, alergiach czy chorobach przewlekłych pomaga ratownikom udzielić pierwszej pomocy, a w szpitalu przyspiesza postawienie diagnozy czy wybór terapii. Mając tego świadomość, Concordia Ubezpieczenia zdecydowała się wyprodukować 200 tysięcy kart ICE (ang. In case of emergency). Na karcie można wpisać swoją grupę krwi, choroby, a także dane kontaktowe do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

 

– Naszą misją jest dostarczanie klientom solidnej i kompleksowej ochrony. Bycie blisko, kiedy tego potrzebują. Przygotowując karty ICE, kierowaliśmy się właśnie troską o innych – wyjaśnił Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia. I dodał – Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób było wyposażonych w tego rodzaju przydatny gadżet, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Jest to spójne z misją Concordii i wpisuje się doskonale w realizację naszych projektów odpowiedzialnych społecznie.

 

Co to jest karta ICE?

Znana jest na całym świecie jako ważna wskazówka w nagłych wypadkach. Karta ICE to element międzynarodowego systemu ratunkowego, stworzonego z inicjatywy ratowników, którzy zauważyli swego rodzaju lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych.

ICE lub I.C.E. z angielskiego „In case of emergency”, co oznacza tyle co „w nagłym wypadku”, to powszechnie znany skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

 

  • jeden z numerów w książce adresowej telefonu komórkowego – kontakt „ICE”, pod którym wpisany jest numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.

  • karta „ICE” wielkości wizytówki, zawierająca imię i nazwisko właściciela, jego choroby, alergie oraz numery kontaktowe najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.

 

Po co „karta na wszelki wypadek”

Szybsze ustalenie tożsamości, wiedza o stanie zdrowia poszkodowanego, pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, grupie krwi, przebytych chorobach, alergiach czy przeciwwskazaniach do zażywania określonych leków). Słowem – karta ICE pozwala sprawniej udzielić pomocy.

 

Jak zdobyć kartę ICE Concordii

Karty ICE przygotowane przez Concordię Ubezpieczenia dodawane będą do całego nakładu Super Expressu w dniu 25.04.2017. Można je również dostać od tych Pośredników Concordii, którzy zdecydowali się zostać ambasadorami akcji lub wydrukować bezpośrednio ze strony

 

Pobierz ICE