Bancassurance

Czym jest bancassurance?
Bancassurance to współpraca Banków z Ubezpieczycielami polegająca na oferowaniu Klientom usług bankowo-ubezpieczeniowych w jednym miejscu – w Banku.
 

Inicjatorem powstania Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w 1997 roku, wchodzącego w skład Concordia Ubezpieczenia byli przedstawiciele Banków Spółdzielczych, zainteresowanych założeniem instytucji ubezpieczeniowej, która mogłaby zrozumieć i spełnić potrzeby ubezpieczeniowe Banków i ich Klientów.

Od tamtej pory Concordia Ubezpieczenia doskonali swoje usługi tak, aby w pełni dostosować je do zmieniających się potrzeb Klientów Banku. Przez lata doświadczeń wyszkoliliśmy kadrę i stworzyliśmy narzędzia, dzięki czemu nasza współpraca z Bankami jest efektywna i dynamicznie się rozwija. Potwierdzeniem tego jest zaufanie 470 Banków, z którymi obecnie współpracujemy.
 

Wartość bancassurance

Bancassurance wiąże się bezpośrednio z produktami bankowymi. Przy zakładaniu rachunku bankowego Klienci mają możliwość ubezpieczenia karty płatniczej, a Kredytobiorcom proponuje się ubezpieczenie na życie, które w razie wypadku zapewni możliwość uregulowania zobowiązań wobec Banku. Coraz częściej pojawia się również możliwość zakupu standardowych ubezpieczeń - mieszkania i samochodu.
 

Produkty oferowane przez Concordia Ubezpieczenia w ramach bancassurance są ściśle związane z produktami bankowymi – kredytami, kartami płatniczymi czy rachunkami bankowymi. W swojej ofercie skierowanej do Klienta Banku Concordia posiada:

Ubezpieczenia związane z kredytami:

 • Ubezpieczenie kredytów hipotecznych

            - ubezpieczenie kredytów gotówkowych i innych.

 • Ubezpieczenia związane z kartami płatniczymi:

            - ubezpieczenie kart debetowych powiązanych z kontem osobistym.

 • Ubezpieczenie powiązane z rachunkami płatniczymi:

            - ubezpieczenie limitu kredytowego w koncie,
            - pakiet ubezpieczeń dla posiadaczy konta.

 • Pozostałe ubezpieczenia dla Klientów Banku:

            - grupowe ubezpieczenie na Życie dla Klientów Banków Spółdzielczych,
            - pakiet ubezpieczeń domów i mieszkań.

 

Ponadto w ofercie Concordia Ubezpieczenia można znaleźć atrakcyjne ubezpieczenia w formie pakietów dla rodzin, firm oraz gospodarstw rolnych. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom Klientów.

 

Korzyści ze współpracy bankowo - ubezpieczeniowej

Bancassurance daje możliwości zarówno Bankom i Ubezpieczycielom, a w konsekwencji Klientom. Współpracujące ze sobą mają możliwość wspólnego, dokładnego określenia oczekiwań Klienta, wypracowania oferty a także szybkiej i elastycznej reakcji na zmieniające się potrzeby rynku.


Korzyści dla Klienta:

 • kompleksowa obsługa,
 • atrakcyjne produkty,
 • dobre ceny.

 

Korzyści dla Banku:

 • lojalność, zaufanie i zadowolenie Klientów,
 • wizerunek sprzedawcy o szerokiej gamie produktów,
 • zwiększenie zabezpieczeń wierzytelności bankowych,
 • większe przychody,
 • zmniejszenie kosztów ubezpieczenia majątku Banku

 

Korzyści dla Ubezpieczyciela:

 • nowe kanały dystrybucji produktów,
 • obniżenie kosztów dystrybucji i sprzedaży,
 • zwiększenie obrotów,
 • nowi Klienci.

Dzięki porozumieniom bankowo-ubezpieczeniowym, Banki budują nową jakość komunikacji z Klientem. Bancassurance to podwójne możliwości.

 

Concordia współpracuje z Partnerami biznesowymi:

- Bankiem Polskiej Spółdzielczości SA (więcej)
- SGB-Bankiem SA (więcej)
- Bankiem BGŻ BNP Paribas (więcej)

- Bankiem Credit Agricole (więcej)

Wspólnie podejmuje wyzwania bankowo-ubezpieczeniowe również z Krajowym Związkiem Banków Spółdzielczych i Krajową Radą Spółdzielczą.

 

 

Bancassurance to połączenie usług bankowo-ubezpieczeniowych w jednym miejscu – w Twoim Banku. Dzięki temu masz możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia podczas wizyty w Banku.

 

 

Bank 

 

 

Bank to instytucja finansowa, która w szczególny sposób powinna dbać o solidne ubezpieczenie swojego majątku oraz stawiać swoim Klientom konkretne wymagania związane z zabezpieczeniem udzielanych kredytów chroniąc w ten sposób interes obu stron.

 

Ubezpieczenie majątku Banku

Ubezpieczenie OC członków zarządu banku (D&O)

Program ochrony życia i zdrowia dla pracowników Banku

Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych